تبلیغات
مطلب نوین - آشنایی با سایبر
نویسنده :نیمچه مهندس
تاریخ:جمعه 4 مرداد 1387-07:07 ق.ظ
نوع مطلب : IT 
آشنایی با سایبر

  در این سلسله مقاله ها در مورد اصول سایبر صحبت خواهیم کرد:
1- سایبر چیست؟
2- مصادیق سایبر در زندگی امروزی چیست؟
3-راههای جلوگیری از شکست در جنگ سایبر
4- دشمنان اصلی
5- غول های سایبر

شما در ادامه این مطلب می توانید بخش اول این سلسله مقالات را بخوانید. امیدوارم که مورد توجه قرار گیرد.

سایبر چیست؟

در چندین سال پیش و تاریخ همیشه این مسئله مورد سوال بوده است که چگونه مغول ها توانستند به آن کشور گشایی عظیم با و جود کمبود نیرو و امکانات برسند.
در جنگ واتیکان نیز بسیار شنیدیم که آمریکا با آن قدرت عظیم نظامی در  آن جنگ مغلوب شد.
جنگ هشت ساله ایران نیز تعجب همگان را برآورد و تمامی معادلات را برهم زد. براستی چگونه با نیروهای کم می شود در جنگ های بزرگ پیروز شد.
وجود نقاط ضعف همیشه حتمی است ، هر گاه بشود از این نقاط ضعف استفاده کرد می توان با نیروی کم هدف های بزرگی را بدست آورد. در این راستا مهمترین مبحث بدست آوردن اطلاعات است. به این دلیل تمامی دولت ها برای بدست آوردن اطلاعات هزینه بسیار زیادی را متحمل می شوند و همیشه مهمترین بخش هر دولت مبحث اطلاعاتی آن است.  برای بدست آوردن اطلاعات جامع از دشمن بسیار مهم و حیاتی است و مهم تر از آن اینکه اطلاعات حیاتی ما و نقاط ضعف ما برای دشمن آشکارا نگردد. به جنگ برای تصاحب این اطلاعات جنگ سایبر گفته می شود و نباید آن را با جنگ الکترونیک اشتباه گرفت . در حقیقت می توان جنگ الکترونیک را زیر مجموعه ای از جنگ سایبر دانست. سایبر بیشتر به جمع آوری اطلاعات از شیوه ساماندهی دشمن و اتصالات داخلی آنها مرتبط است.

در جنگ نیز مغول ها با تکه تکه کردن سپاه دشمن با نفرات کم سپاهیان را تکه تکه کرده و با استفاده از نقاط ضعف آنان آن ها را شکست می دادند.

نکته دیگر در پیروزی جنگ سایبر اتصال سریع به فرمانده خودی و قطع ارتباط طرف مقابل می باشد. مغول ها سواران بسیار تیز رویی داشتند که سریعا اخبار جنگ را به فرمانده منتقل می کرند.

در ادامه سعی خواهد شد بیشتر در این مقولات صحبت شود.