تبلیغات
مطلب نوین - فایرفاکس ویرایش Campus امشب می آید!
نویسنده :پندار
تاریخ:چهارشنبه 31 مرداد 1386-11:08 ق.ظ
نوع مطلب : فایر فاکس 
فایرفاکس ویرایش Campus امشب می آید!

 
 
منبع: WinBeta.Net
سایت های اطلاع رسانی حوزه آی تی از شواهدی خبر می دهند که عرضه مرورگر فایرفاکس "دانشکده ای" (Firefox Campus) از سوی موسسه موزیلا را ثابت می کند.

خبرهای حاکی از آن است که این ویرایش از مرورگر محبوب فایرفاکس از چندین افزونه و برنامه های فرعی مختلف برخوردار است که مخصوص برگشت دانشجویان به دانشکده های آموزشی در سال جدید تحصیلی عرضه می شود. این ویرایش از امکانات زیر برخوردار خواهد بود:

- Zotero : اضافه شونده ای برای پژوهش و نکته برداری
- Stumbleupon : ابزار محبوب ویژه ذخیره آدرس های وب
- Foxytunes : کنترل نرم افزار محبوب iTunes از داخل مرورگر فایرفاکس که در واقع بیشتر یک ابزار تفریحی است تا یک برنامه آموزشی.

مطمئنا" ارائه چنین ویرایشی از مرورگر فایرفاکس سیاست جدیدی است برای کسب سهم بیشتر در بازار مرورگرها بطوریکه دانش آموزان سال تحصیلی جدید با نصب قبلی مرورگر فایرفاکس بر روی رایانه ها و لپ تاپ هایشان به مراکز آموزشی وارد خواهند شد.

اما آیا این ویرایش که در اصل بسته ای از افزونه های پیش تر نصب شده بر روی مرورگر فایرفاکس است قادر به ایجاد تفاوت محسوس در رشد کاربرانش خواهد بود؟ و این سوالی است که بعد از انتشار رسمی آن پاسخ خود را در می یابد.

ویرایش فایرفاکس "دانشکده" (Firefox Campus Edition) اواخر امشب ارائه میشود و به محض ارائه رسمی آن در این آدرس قابل دسترس خواهد بود.
منبع : وین بتا