تبلیغات
مطلب نوین - خودروهای ساخت مایکروسافت
نویسنده :نیمچه مهندس
تاریخ:سه شنبه 20 شهریور 1386-02:09 ق.ظ
نوع مطلب : IT 
خودروهای ساخت مایکروسافت

پاسخ کوبنده جنرال موتورز به بیل گیتس

در یكی از نمایشگاه‌های كامپیوتری كه اخیرا برگزار شده بود بیل گیتس موسس مایکروسافت و ثروتمندترین مرد جهان صنعت كامپیوتر را با صنعت اتومبیل مقایسه و ادعا كرد: «اگر تكنولوژی جنرال موتورز با سرعتی مانند سرعت پیشرفت تكنولوژی كامپیوتر پیشرفت كرده بود امروز همه ما ماشین‌هایی سوار می‌شدیم كه قیمت‌شان 25 دلار و مصرف بنزین آن 4 لیتر در هر 1000 مایل بود.»

و اما جواب را در ادامه بخوانید: ...

 خودروهای مایکروسافت!

پاسخ کوبنده جنرال موتورز به بیل گیتس

در یكی از نمایشگاه‌های كامپیوتری كه اخیرا برگزار شده بود بیل گیتس موسس مایكروسافت و ثروتمندترین مرد جهان صنعت كامپیوتر را با صنعت اتومبیل مقایسه و ادعا كرد: «اگر تكنولوژی جنرال موتورز با سرعتی مانند سرعت پیشرفت تكنولوژی كامپیوتر پیشرفت كرده بود امروز همه ما ماشین‌هایی سوار می‌شدیم كه قیمت‌شان 25 دلار و مصرف بنزین آن 4 لیتر در هر 1000 مایل بود.»

 خودروهای مایکروسافت!

جنرال موتورز هم در جواب بیل گیتس اعلام كرد: اگر جنرال موتورز هم مانند مایكروسافت پیشرفت كرده بود این روزها ما ماشین‌هایی با این مشخصات سوار می‌شدیم:

1- كیسه هوا (airbag) قبل از باز شدن در هنگام تصادف از شما می‌پرسید: ? Are you sure

2- بدون هیچ دلیلی ماشین شما در روز دو بار تصادف می‌كرد!

3- هر دفعه كه خط‌های وسط خیابان را از نو نقاشی می‌كردند شما باید یك ماشین جدید می‌خریدید!

4- گاه و بیگاه ماشین شما در خیابان‌ها از حركت باز می‌ایستاد و شما چاره‌ای جز استارت مجدد restart نداشتید!

5- گاهی اوقات در اثر كارهایی مانند گردش به چپ ماشین شما خاموش Shot down می‌شد و استارت آن نیز ار كار می‌افتاد. در اینگونه موارد چاره‌ای جز نصب مجدد reinstall نداشتید!

6- فقط یك نفر از ماشین می‌توانست استفاده كند مگر اینكه با خرید ماشین مدل 95 یا NT برای آن صندلی‌های بیشتری خریداری می‌كردید!

7- ماشین‌های مكینتاش با موتور Sun بهتر – پنج بار سریعتر و راحت‌تر از ماشین‌های مایكروسافت بودند اما تنها در 5 درصد جاده‌ها می‌شد این ماشین‌ها را یافت!

8- چراغ‌های اخطار وضعیت بنزین، روغن و آب با یك چراغ General Fault تعویض می‌شدند!

9- صندلی‌های جدید همه را مجبور می‌كردند تا بدن خود را متناسب و اندازه آنها بكنند!

10-جنرال موتورز خریداران ماشین‌هایش را مجبور به خرید نقشه‌های راه‌ها می‌كرد كه ممكن بود اصلا به درد رانندگان نخورد. هرگونه تلاش برای پاك كردن این Option منجر به كاهش كیفیت عملكرد تا پنجاه درصد و بیشتر می‌شد!

11- هر بار كه جنرال موتورز مدل جدیدی را به بازار عرضه می‌كرد خریداران ماشین باید رانندگی را از اول یاد می‌گرفتند چون هیچ یك از عملكردها و كنترل‌های ماشین مانند مدل قبلی نبود!

12- برای خاموش كردن ماشین باید دكمه استارت را می‌زدند!

 

منبع: سایت آفتاب

به نقل ار : www.tebyan.net